DTES HAKKINDA

2005 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan lisansını almış olan DTES Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş., elektrik enerjisinin üretimi, ticareti, serbest tüketicilere satışı, ithalat ve ihracatı faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Yenilenebilir enerji kaynaklı, çevreye duyarlı elektrik enerjisi üreterek, yıllık yaklaşık 300.000 ton karbon salınımının düşmesini sağlayan DTES , Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığının azaltılması konusunda da önemli bir rol oynamaktadır.

DTES yenilenebilir enerjideki yüksek üretim kapasitesi ve 8 yılı aşkın uzmanlık ve tecrübesini kullanarak ikili anlaşmalar yolu ile elektrik ticareti ve bu kapsamda kapasite alım satımı yapmakta, piyasa risklerini minimize ederek tüm müşterilerine sürekli ve kaliteli hizmetler sunmaktadır.

Şirketin bağlı olduğu Doğan Enerji, elektrik enerjisi alanındaki faaliyetlerinin yanı sıra petrol arama ve üretimi konularında da çalışmalar yürütmektedir. Kurulduğu 2000 yılından bu yana, Türkiye ve yakın coğrafyada yatırım fırsatlarını yakından takip etmektedir.

Hedefimiz

Yenilebilir enerji kaynaklarını doğru kullanarak enerjide ülkemizin dışa bağımlılığını azaltırken, çevreye duyarlı, güvenilir ve sürdürülebilir bir iş modeli ile tüm Türkiye’nin elektrik sağlayıcısı olmak.

SMARTIS INTERACTIVE